Hlavní strana >> Články >> Golem naplno bodoval !!!

Golem naplno bodoval !!!

Extraligoví hokejbalisté Golemu Slaný v sobotu 3.4. na domácí půdě v Novém Strašecí porazili oba své soupeře a vzkřísili tím naději na záchranu extraligové příslušnosti. Před zbývajícími dvěma koly soutěže ztrácejí dva body na 12. příčku, která zaručuje baráž o udržení. V posledním dvoukole soutěže o nadcházejícím víkendu (10.4.) tak musejí slaňáci spoléhat na zaváhání Opavy a sami jednou zvítězit. Na hřištích v Ústí nad Labem a v Mostecké aréně to však nebudou mít lehké.
Hbk Golem Bendy Boys Slaný - SK Jihlava 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Všichni hráči Golemu přistoupili k utkání svědomitě a šli za vítězstvím od samého začátku. Obětavý výkon podávali všichni hráči bez výjimky. V polovině první třetiny Slaný využilo přesilovku Moravcem, který střelou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě. Na začátku druhé třetiny přidal Moravec druhý gól dokonce ve vlastním oslabení a opět mu na gól přihrával Tyburec. V polovině utkání Moravec dokončil svůj hattrick a zajistil tím Golemu uklidňující třígólový náskok. Výsledek příliš neodpovídal předváděné hře, neboť Jihlava byla po celou dobu velmi nebezpečná a vytvářila si mnoho šancí. Obrana Golemu však spolu
s brankářem Kotlářem do té doby pracovala bezchybně. Jihlava však uhodila dvakrát během 10 sekund po hrubých chybách v obraně a ze zápasu bylo drama. Naštěstí Slaný má Moravce, který připravil čtvrtý gól pro spoluhráče Jaroše a Golem tak vedl po dvou třetinách 4:2. Třetí třetina se stala bojem o každý metr hřiště, Jihlavě šlo o play-off, Golem bojoval
o záchranu v extralize. Čtyři minuty před koncem Jihlava snížila na 4:3 nechytatelnou střelou k tyči a zápas gradoval. Dvě minuty před koncem odvolal soupeř brankáře a hrál power play. Branku se mu však nepodařilo vstřelit a naopak Váša pečetil výsledek střelou do prázdné branky. Golem si za velmi dobrý výkon všech hráčů výhru plně zasloužil.

Střely na branku:27:30
Branky Golemu:Moravec 3, Jaroš, Váša

Hbk Golem Bendy Boys Slaný - HBC Slza Třebíč 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Outsider soutěže Třebíč se k utkání dostavil pouze s minimem hráčů, neboť zbytek soutěže již zcela vypouští. I proto Golem počítal dopředu s výhrou. Bohužel došlo k nepochopitelnému podcenění soupeře a slaňáci mohli být po první třetině rádi, že soupeř z mnoha nabídnutých šancí využil pouze dvě. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, soupeř se však dostal do třech samostatných nájezdů, které však domácí brankář pochytal. Slaný se prosadilo až v poslední minutě druhé třetiny brankou Marcinka. Na začátku třetí části se podruhé prosadil Marcinek a zvýšil tím naději na dobrý výsledek v utkání. Golem bojoval a Třebíči v okleštěné sestavě docházely síly. Minutu před koncem napřáhl na modré Váša a dostal Slaný konečně do vedení. To už si Golem vzít nenechal a zaslouženě se radoval z druhého sobotního vítězství.

Střely na branku:28:25
Branky Golemu:Marcinek 2, Váša

Sestava Slaného:Kotlář- Bajza, Pospíšil, Záhumenský, Fiedler, Váša, Novák - Bálek, Průša, Jaroš, Marcinek, Moravec, Tyburec

Minulou sobotu (27.3.) zavítal Golem na půdu Mladé Boleslavi, čtyřnásobného mistra České republiky. K odpolednímu utkání se Spectrumem Kovo se následně přesunul do Prahy.

TJ Radouč Franklin M. Boleslav - Hbk Golem BB Slaný 10:1 (5:0, 2:1, 3:0)

Ambiciózní Radouč Ml. Boleslav, usilující letos o pátý titul mistra ČR v řadě, nastoupila v plné sestavě včetně hokejového obránce Karlových Varů a Sparty Františka Ptáčka a nedala Golemu jedinou šanci. Poměr střel 42:17 pro domácí hovoří za vše. Jediný střelecký zápis Golemu zaznamenal Moravec.

SK Spectrum Kovo Praha - Hbk Golem BB Slaný 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Utkání sousedů v tabulce mělo být nadějí pro záchranu Slaného v extralize, případná výhra by Slaný posunula v tabulce před Prahu. Golem obrátil stav z 0:2 na 3:2, následně se však soupeř vrátil do hry vyrovnávající brankou a ve třetím dějství přidal čtvrtý gól. Golem v plné sestavě se na odpověď nezmohl a bohužel utkání prohrál. Ve třetí třetině se Slaňáci zmohli na pouhé dvě střely na branku, soupeř vystřelil desetkrát. Celkový poměr střel 33:20 dokumentuje převahu domácích.

Branky Golemu:Bajza, Tyburec, Váša

Sestava Slaného:Foukal - Bajza, Křenčil, Fiedler, Novák, Váša, Záhumenský - Nedvěd, Bálek, Jaroš, Kropáč, Moravec, Průša, Zahradník, Marcinek, Tyburec

1. TJ HBC ECKG Kladno24203196: 3443 b.62
2. Elba Club Ústí nad Labem24203189: 3343 b.56
3. TJ Radouč Franklin Mladá Boleslav241734127: 4937 b.78
4. SK Sudoměřice261538109: 7333 b.36
5. HBC Škoda Plzeň241518101: 6631 b.35
6. HBC Pento Most24114991: 7426 b.17