Hlavní strana >> Články >> Volejbalistům se vstup do sezony nevydařil

Volejbalistům se vstup do sezony nevydařil

V domácím utkání s Komárovem slánští Sokolové podlehli 2:3, 2:3.

V sobotu 29.8. 2009 jsme přivítali soupeře z Komárova. Tento zkušený tým hraje v popředí tabulky již několik sezon. Ale my jsme byli nabuzení a připravení nechat na hřišti duši. První zápas jsme zahájili v sestavě: Hykš, Šanda na smeči, Salaba, Zlatohlávek na bloku, Rokos na univerzálu a Vágner na nahrávce. V prvním se tu se nám vůbec nic nedařilo a jako by nám ruce a nohy svazovala nervozita, čehož využil soupeř a nekompromisně trestal chyby. Výsledek prvního setu 16:25 ve prospěch Komárova byl obrazem naší hry. Ve druhé setu jsme se do soupeře zakousli a stále jsme vedli, za stavu 21:17 v náš prospěch ještě soupeř využil oddechový čas, ale už náš rojetý stroj nezastavil. Vítezství 25:20 nás povzbudilo. Jenže ve třetím setu na nás opět padla "deka" a soupeř nám odskočil na šest bodů. Výsledek setu 16:25 nám trochu sebra vítr z plachet. Do čtvrtého setu jsme nastupovali s odhodláním a vědomím, že musíme zvítězit, jinak je konec utkání. Od začátku jsme soupeře zatlačili a dobrými zásahy v poli i na síti jsme soupeřovu hru úplně rozebrali. Z toho se ruktrutovalo vítězství v setu 25:15 a průběžný výsledek 2:2 na sety. V pátem zkráceném setu, nám soupeř odskočil na 7:4, avšak vzápětí jsme srovnali krok. Po několika výměnách byl stav 11:11. Tady jsme udělali dvě chyby a byl konec. Výsledek v setu 12:15 a celková prohra 2:3.

Ve druhém zápase jsme udělali změnu na bloku, za Zlatohlávka přišel Najman. První set jsme nezačali dobře za chvíli jsme prohrávali 5:10, ale vzápětí jsme vedli 12:11. Poté soupeř vedl 16:13, další posun ve skore 21:21, za nepříznivého stavu 22:23 jsme si vzali oddechový čas. Poté soupeř zvýšil na 24:22, my jsme snížili na 23:24, ale poslední slovo měl zkušený soupeř a prohráli jsme první set 23:25. Po dramatickém setu jsme dostali na soupeře opravdovou "žízeň" a ve druhém setu jsme předvedli nejlepší volejbal celého dvojutkání. Vedení 10:6 nás natolik uklidnilo že postupně náskok přibýval, soupeř se nás ještě snažil zastavi oddechovým časem za stavu 16:9, ale my jsme fungovali ve všech činnostech výborně. Vitězství v setu 25:13 a průběžný stav 1:1, dávaly naději do třetího setu. Vstup do tohoto setu se nám vůbec nevydařil a za stavu 5:9 jsme využili oddechového času. Stále jsme soupeře dotahovali a nakonec jsme dotáhli set do stavu 24:22 v náš prospěch. Avšak v tomto momentu jsme selhali a perfektně připravenou rozehru na pětadvacátý bod jsme nevyužili. Poté soupeř vyrovnal a zklamaní, ale odohodlaní odčinit chyby ze setu předchozího. Od začátku jsme vedli a až na malé zaváhání za stavu 23:17, jsme set dovedli do vítězného konce 25:23. A opět přišel na řadu tie-break, Ve zkráceném pátém setu jsme neudrželi koncetraci a prohráli 10:15 a celkově 2:3.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za bojovnost a předvedené výkony. Oba zápasy trvaly bezmála čtyři hodiny a to je záběr na fyzickou i psychickou kondici. Škoda, že se na nás trochu více neusmálo štěstí, jedna výhra by našemu týmu určitě slušela.

Další zápas hrajeme v sobotu 5.9.2009 na půdě týmu VK RAKOVNÍK a již v neděli 6.9.2009 od 10 hodin hostíme tým BEROUNA. Srdečně zveme všechny příznivce volebalu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!